EnglishLatvianLithuanianPolishRussianUkrainian
wegielbg

Węgle kamienne

Oferujemy węgiel kamienny, wyróżniający się wysoką kalorycznością i wydajnością. Posiadamy węgle importowane oraz z polskich kopalni.

Workowany EkoGroszek

Oferujemy najwyższej jakości ekogroszek pakowany. Węgiel o najwyższej kaloryczności, z minimalną ilością popiołu.

Jego granulacja waha się w granicach od 40 do 80mm, przez co uważany jest za węgiel gruby. Wysoka wartość opałowa, sięgająca aż 24MJ, zapewnia mocny płomień, utrzymując go przez długi czas. Idealne, skuteczne i praktyczne rozwiązanie podczas mroźnych, zimowych dni.

Kostka to największy, dostępny sortyment węgla. Jego granulacja waha się między 63, nawet do 200 mm! Może być stosowany w wielu rodzajach kotłów, dzięki czemu jest uznawany za uniwersalne paliwo grzewcze. Przeznaczony do pieców tradycyjnych, konwencjonalnych, bez podajnika oraz zasypowych starego i nowego typu – kaflowych, żeliwnych, stalowych. To materiał wyróżniający się długą listą zalet. Węgiel kostka posiada niewielką zawartość popiołu (do 7%) oraz bardzo niską ilością siarki (do 0,5%). 

Materiał cechuje przede wszystkim bardzo niską zawartością siarki, popiołu oraz spiekania, a przy tym  posiada wysokie wartości opałowe. Znacząco powiększa to zastosowanie węgla, umożliwiając jego spalanie w dowolnych piecach zasypowych, czy też konwencjonalnych. Jest on również bezpieczny dla urządzeń grzewczych, przedłużając ich żywotność.

Ekogroszek Extra Premium + to propozycja stworzona na miarę najbardziej wymagających klientów. Innowacyjny, nowoczesny produkt, który swoją jakością wręcz zachwyca. Nowoczesna technologia wzbogacania i oczyszczania węgla pozwala nam uzyskać wysokokwalifikowany produkt, o lepszej sprawności termicznej.

Zaledwie 3% popiołu – najniższa zawartość na rynku, sprawia, że to węgiel, który pozycjonuje się na pierwszym miejscu wśród paliw ekogroszkowych. Ekogroszek Extra Premium + wyróżnia się także najwyższą kalorycznością, niewielką zawartością siarki oraz spiekalnością bliską zeru! Takie parametry pozwalają uzyskać ultra niskie emisje gazów cieplarnianych, redukują emisję CO2 oraz ograniczają emisję SO2. To szczególnie ważne dla ochrony środowiska – bez negatywnych skutków, z korzyścią dla ekologii i ekonomii.

Zamów telefonicznie

Telefon: 81 881 68 95

Janczar – Hurtownia ogrodnicza
ul. Lubelska 78,
24-130 Końskowola